Łukasz Ostrowski
Socjolog, antropolog kulturowy, dziennikarz winiarski. W życiu zawodowym przeszedł trasę od wykładowcy uniwersyteckiego do sommeliera. W przeszłości związany z “Magazynem Wino”, obecnie współpracownik “Winicjatywy” i “Fermentu”. Wielbiciel win z Europy Środkowej.

Temat:
Austria – mały kraj wielkich win

 

 

 

Tomasz Prange-Barczyński
Krytyk winiarski; dziennikarz. Od 2018 roku redaktor w periodyku „Ferment. Pismo o winie” i autor portalu „Winicjatywa.pl”. Wieloletni (2006-2018) redaktor naczelny „Magazynu Wino”, dwumiesięcznika poświęconego kulturze wina. Stały felietonista jednego z najważniejszych magazynów kulinarnych w Polsce „Kuchnia” oraz magazynu kulturalno-kulinarnego „Usta”. Autor książek, przewodników, tłumaczeń, audycji radiowych, filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych o tematyce winiarskiej. Zajmuje się profesjonalnie winem od 1998 r.

Temat:
“7 x emocje” – wstęp do win austriackich

 

Wojtek Cyran
Ambasador marki Jacob’s Creek w Polsce, który winiarskie szlify zdobywał pracując i szkoląc się we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Nowej Zelandii i Australii. Absolwent kurs WSET 4 Diploma.

Temat:
Degustacja wina w pigułce. – Jak degustować wino jak zawodowiec. Podstawy łączenia wina i potraw

 

 

 

Gość specjalny:

Marek Bieńczyk 
Prozaik, tłumacz, historyk literatury. Laureat Nagrody Literackiej Nike w roku 2012. O winach pisze od ponad 20 lat. Wydał trzy tomy kronik win, ostatni w roku 2018. Wraz z Wojciechem Bońkowskim stworzył pierwszy polski przewodnik po winach Europy (3 edycje). Wraz z Tomaszem Prange-Barczyńskim i Wojciechem Gogolińskim współtworzył w roku 2002 “Magazyn Wino”. O winach pisał dla wielu gazet i periodyków, ostatnio do “Magazynu Wino”, “Fermentu” i Vinisfery.pl. Laureat francuskich odznaczeń za szerzenie wiedzy o winach francuskich w Polsce.

Temat:
“Wszystkie kroniki wina” – spotkanie z autorem

P.S. Po spotkaniu Marek Bieńczyk będzie podpisywać swoje książki,
“Wszystkie kroniki wina” będą do nabycia podczas festiwalu.

 

 


Grafik prelekcji:

12:00 – Łukasz Ostrowski

13:30 – Tomasz Prange-Barczyński

15:30 – Marek Bieńczyk 

17:00 – Wojtek Cyran

.